Persian | English
bg bg

آخرین اخبار

جهان امروز تشنه مفاهیم صلح دوستی و بشر دوستی است

جشنواره عکس و خبر به مناسبت بافتن قالیچه صلح و دوستی در مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدآباد برگزار می‌شود.

به گزارش میراث آریا(CHTN) به نقل از ستاد خبری، عشرت شایق، مدیر مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدآباد با اعلام این خبر گفت: این دو جشنواره مختص به بافتن قالیچه است و به بهترین خبر، گزارش، یاداشت، نقد، مصاحبه و عکس جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

وی افزود: همچنین عکس‌ها و خبرهای برگزیده شده گردآوری و در کتاب‌های جداگانه‌ای به چاپ خواهد رسید.

این مقام مسئول در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان با اشاره به اینکه جزییات بیشتر موبوط به این دو جشنواره به زودی اعلام می‌شود، کرد: بافت قالیچه صلح و دوستی منجر به جبران خسارت‌هایی می‌شود که طی سالهای اخیر به دلیل بی توجهی به این به این هنر_ صنعت وارد شده است.

وی به ستاد خبری قالیچه گفت: در حال حاضر تربیون سیاسی و رسمی نمی‌تواند پیام صلح خواهی ما را به گوش جهانیان برساند؛این در حالی است که به دلیل غنی بودن مفاهیم فرهنگی راحت‌تر می‌توان این مسائل را انعکاس داد و تاثیر آن شگرف‌تر است.

وی با اشاره به اینکه جهان امروز تشنه مفاهیم صلح دوستی و بشر دوستی است، خاطرنشان کرد: در فرهنگ تاریخی و دینی ما بر اصول و مفاهیم صلح دوستی تاکید فراوان شده است؛در حالیکه در سه دهه اخیر به هیچ یک از این اصول انسان دوستی توجه نشده است.

شایق در پایان گفت :به یقین در دنیایی که خشونت حرف نخست را می‌زند؛ می‌توان با بافتن این قالیچه باورهای مهربانی و دوستی را طنین انداز کرد

bg bg