Persian | English
bg bg

آخرین اخبار

جوانان هلال احمر پیام صلح دوستی ایران را به جهان برسانند

داوودی با اشاره به جوانان عضو جمعیت هلال احمر گفت: اکنون جوانان ما در پیشبرد صلح در عرصه‌ جهانی نقش بسیار موثر و مهمی دارند و باید پیام ایران اسلامی را به جهان برسانند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم گشایش جبهه جهانی همبستگی برای صلح عصر روز سه‌شنبه با حضور تعداد زیادی از جوانان عضو جمعیت هلال‌ احمر در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی، با سخنرانی پرویز داوودی، معاون اول رییس‌جمهور برگزار شد.
بنا براین گزارش در این مراسم، پرویز داوودی با اشاره به روز سیزده آبان گفت: روز سیزده آبان روز مبارزه با استکبار و روز دانش‌آموز است و در واقع در این روز، جوانان ما نشان دادند جوانانی که تربیت اسلامی دارند با هر گونه زورگویی مخالف هستند و آن را تحمل نمی‌کنند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به حضور جوانان کشور در عرصه‌های مختلف تصریح کرد: جوانان روزی زمینه‌ ساز پیروزی انقلاب اسلامی،‌ تسخیرلانه جاسوسی و موفقیت در جبهه‌ جنگ بودند و اکنون نیز بیش از دو میلیون از جوانان در کشور ما با عضویت در هلال‌ احمر آماده خدمت بی‌منت به مردم آسیب‌ دیده‌اند.
معاون اول رییس‌ جمهور در ادامه با اشاره به جنگ‌ها و تجاوزهایی که قدرت‌های زورگو انجام می‌دهند، خطاب به جوانان اظهار کرد: در واقع حضور شما برای کمک به مردم در اقصی نقاط جهان باعث می‌شود بارقه‌های امید در دل ملت‌ها باقی بماند.
وی هم‌چنین با اشاره به فعالیت هلال‌ احمر در کشورمان و جایگاه آن و تلاشی که برای تثبیت و ارتقای آن صورت می‌گیرد، گفت: اکنون ۱۸۶ کشور عضو فدراسیون بین‌المللی هلال ‌احمر هستند و این سازمان یکی از بزرگترین تشکل‌های غیردولتی است.
داوودی به فعالیتهای جمعیت هلال احمر در کشور نیز اشاره کرد و گفت: سال گذشته ۱۵۰۰ روستای بالای صد خانوار در کشور تحت پوشش فعالیت‌های هلال احمر قرار گرفتند. وی همچنین با اشاره به حضور احمدی نژاد در سازمان ملل گفت: رییس ‌جمهور در این حضور دیدگاه اسلام را در راستای مبارزه با استکبار و کمک به محرومان در عرصه جهانی، همچنین بحث جبهه‌ جهانی همبستگی برای صلح را مطرح کردند.
داوودی تاکید کرد: اکنون جوانان ما در پیشبرد صلح در عرصه‌ جهانی نقش بسیار موثر و مهمی دارند و باید پیام ایران اسلامی را به جهان برسانند.
معاون اول رییس ‌جمهور در پایان با بیان این که « بسیار خوشحالم در جمع شما جوانان حضور پیدا کرده‌ام» گفت: شما در واقع سرمایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی هستید و مسئولیتی بس سنگین بر عهده دارید.
گفتنی است قرار بود در این همایش دکتر احمدی‌نژاد حضور پیدا کند که به جای وی، داوودی حضور یافت.

bg bg