Persian | English
bg bg

آخرین اخبار

گردشگری راهی کوتاه برای توسعه صلح جهانی است

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیور” رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ز در مراسم افتتاح پنجمین نمایشگاه هتلداری و مبلمان گفت: برگزاری این همایش‌های علاوه بر بهره‌گیری از قابلیت‌های جزیره کیش فرصتی فراهم می‌آورد تا در کنار ارزیابی تمام ظرفیت‌های صنایع کشور در بخش هتلداری و مبلمان امکان رشد این صنایع نیز فراهم شود.
اسفندیار رحیم مشایی در ادامه گفت: برگزاری این نمایشگاه نشان دهنده عزمی است که برای شناسایی نواقص این صنعت جمع شده است.
معاون رئیس جمهور خاطر نشان کرد: امیدوارم بعد از برگزاری این نمایشگاه آن را مورد بررسی قرار دهیم تا تجربیات آن مشخص و منتقل شود. به ویژه تجربیاتی که در عرصه جهانی می‌تواند موجب رشد و بالندگی باشد.
مشایی ضمن اشاره به برگزاری سالانه این نمایشگاه گفت: لازم است در طول یک سال دبیرخانه‌ها فعال باشند و تجربیات جهانی را با استفاده از ابزارهای نوین بررسی کنند، تاثیر آن را در ایجاد اشتغال مورد ارزیابی قرار دهند و پیش از برگزای نمایشگاه بعدی دستاوردهای خود را ارائه دهند.
وی بر ضرورت وجود امنیت در سرمایه‌گذاری تاکید کرد و افزود: سرمایه امری مقدس است که زندگی و حیات را در جامعه انسانی به همراه دارد.
مشایی لازمه شکوفایی یک جامعه را بهره‌مندی از سرمایه و سرمایه‌گذار عنوان کرد و گفت: امروز با توجه به افزایش ارتباطات فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سراسر جهان فراهم می‌شود که این امر فرصت خوبی برای شکوفایی ظرفیت‌هاست.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در خاتمه ضمن اشاره به اینکه گردشگری فرصتی است که زمینه پیشرفت‌ها و بازدید از جهان و ظرفیت‌های لازم را برای این کار فراهم می‌آورد، خاطرنشان کرد: گردشگری فرصت خوبی است که آدمیان در سفر با هم آشنا شوند و از رهگذر آن به دوستی برسند و لذا می‌توان گفت: گردشگری راهی بسیار کوتاه برای توسعه صلح جهانی است./

bg bg