Persian | English
bg bg

آخرین اخبار

رونمایی یکی از آثار بنیاد حفظ و نشر دفاع مقدس در موزه صلح هیروشیما

همزمان با ایام سالروز متجاوز بودن رژیم بعثی عراق در جنگ تحمیلی توسط سازمان ملل متحد، کتاب (آلبوم) مصور فاخر حماسه مقاومت و فتح خرمشهر در موزه صلح هیروشیما در ژاپن رونمایی و به نمایش عمومی درآمد.

به گزارش ایرنا ، “نادر دریابان” با اعلام این خبر افزود: این کتاب نفیس در سال جاری توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و به مناسبت بیست و ششمین سالگرد آزاد سازی خرمشهر منتشر شده که در آن دفاع، مقاومت و درهم کوبیدن متجاوزان بعثی از میان تصاویر نفیس حماسه بزرگ خرمشهر بازگو می شود.
وی خاطرنشان کرد: اهدای این کتاب به موزه هیروشیما در راستای همکاری موزه دفاع مقدس خرمشهر و موزه صلح ژاپن انجام شده و بزودی نیز یک مجموعه تصویری از جنایات آمریکا در هیروشیما و در خلال بمباران اتمی این شهر به مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر اهدا و از آن رونمایی خواهد شد.
مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر گفت: سال آینده حد فاصل سالروز آزاد سازی خرمشهر و سالروز بمباران اتمی هیروشیما دو مجموعه تمبر از جنایات صدامیان و آمریکای جنایتکار در این دوشهر منتشر و به موزه صلح هیروشیما میز اهدا می شود.
دریابان با اشاره به اهدای کتاب مصور “حضور زنان در حماسه دفاع مقدس” و کاریکاتور اشغال به موزه صلح ژاپن گفت: همکاری این دو موزه توسعه بیشتری خواهد یافت.
“میکی ناگاهیرا” از مسئولین موزه صلح هیروشیما درنامه ای ضمن تشکر از اهدای کتاب خرمشهر به این موزه، این کتاب را اثری ارزشمند در موزه هیروشیما توصیف کرد.
کتاب عکس خرمشهر هشتمین جلد از کتابهای جنگ تحمیلی است که توسط بنیاد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس به چاپ رسیده است.

bg bg