Persian | English
bg bg

آخرین اخبار

:فرش ایرانی به عنوان نماد با هم بودن در اکسپوی چین گره می‌خورد

سایت قالیچه صلح ودوستی جهانی:وزیر بازرگانی در جمع خبرنگاران:
فرش ایرانی به عنوان نماد با هم بودن در اکسپوی چین گره می‌خورد

خبرگزاری فارس: وزیر بازرگانی گفت: در نمایشگاه اکسپوی ۲۰۱۰ شانگهای چین فرش ایرانی به عنوان نماد باهم بودن و برای هم بودن به نمایش گذاشته می‌شود به طوری که در این نمایشگاه هر بازدید کننده می‌تواند با زدن یک گره در بافت این فرش مشارکت داشته باشد و پس از ۶ ماه این فرش در غرفه ایران بافته شده و به جهانیان نمایش داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس مهدی غضنفری در حاشیه چهارمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسات متعدد کاهش قیمت تمام شده در مؤسسه مطالعات برگزار شده است، اتاق تهران نیز تفاهم‌نامه‌ای را با این مؤسسه امضا کرده و فکر می‌کنم به زودی پیشنهادات کمیته کاهش قیمت تمام شده برای طرح در مجلس به کمیسیون اقتصادی دولت ارائه شود.
وی افزود: کاهش قیمت تمام شده یک پروژه کوتاه مدت نیست که بخواهیم از آن نتیجه‌گیری سریع داشته باشیم، در واقع این نهضت یک فرآیند است که به استمرار در همه دنیا اجرا می‌شود، لذا ما از مؤسسه مطالعات انتظار نداریم این فرآیند به یکباره انجام شود.
وزیر بازرگانی گفت: تفکر کاهش قیمت تمام شده باید در تمام دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی جا بیفتد تا بتوانیم شاهد روان‌تر شدن و ارزان‌تر شدن کارها در کمترین زمان باشیم.

bg bg