Persian | English
bg bg

آخرین اخبار

آذربایجان، مهد قالی کشور


سایت قالیچه صلح و دوستی جهانی

رئیس سازمان بازرگانی آذربایجان شرقی : آذربایجان، مهد قالی کشور

تاریخ درج خبر : شنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۸۹ منبع خبر: روابط عمومی اتحادیه قالی تبربز

رئیس سازمان بازرگانی آذربایجانشرقی، در گفتگو با پورتال اتحادیه قالی تبریز، ضمن اشاره به ثبت قالی آذربایجان در فهرست آثار ملی، افتتاح بزرگترین نمایشگاه دائمی قالی کشور در تبریز و مراسم اتمام بافت قالیچه صلح و دوستی، اظهار امیدواری کرد با تلاشهای همه جانبه بایستی به جایگاه اصلی قالی آذربایجان، که همانا مهد قالی کشور است، دست پیدا کرد.
صادق نجفی ادامه داد: در چهار ماهه گذشته امسال یک هزار و۲۰ تن قالی به ارزش دلاری ۳۷ میلیون از آذربایجان شرقی به خارج از کشور صادر شده است که از نظر ارزش دلاری ۹/۱۴ درصد افزایش و از نظر وزنی ۴/۱۵ درصد رشد داشته است.
رئیس کمیته فرش استان ، اظهار داشت: آذربایجان شرقی با صادرات ۴۰ درصد قالی کشور به عنوان پتانسیل مهم در این زمینه به شمار می رود چرا که قالی علاوه بر جنبه های اشتغالزائی یکی از اهرمهای مهم توسعه صادرات غیر نفتی نیز به حساب می آید.
صادق نجفی مقصد های صادرات قالی آذربایجان شرقی را کشورهای، سوئیس، امارات متحده عربی، سوریه، ترکمنستان، انگلستان، اسپانیا، ترکیه، عراق، سوئد، آلمان و امریکا عنوان کرد و افزود: با علمی تر کردن تولید و صادرات قالی و اهمیت دادن به بحث های بازاریابی و سلیقه یابی و شناسائی نوع سلیقه های مشتریان در بازارهای هدف صادراتی می توان این بازار ها را توسعه داد و ماندگاری قالی را نیز در این بازار ها افزایش داد

bg bg