Persian | English
bg bg

آخرین اخبار

بافت تابلو فرش بیداری اسلامی در تبریز ، ابداعی جدید و ماندگار است

بافت تابلو فرش بیداری اسلامی در تبریز ، ابداعی جدید و ماندگار است

مهندس فیصل مرداسی رئیس مرکز ملی فرش ایران

 رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: بافت تابلو فرش بیداری اسلامی در شهر تبریز و سردرود ،  ابداعی جدید و ماندگار است .

به گزارش روابط عمومی دفتر منطقه ۷ کمیسیون حقوق بشراسلامی، مهندس فیصل مرداسی در حاشیه دیدار اعضای ستاد بافت تابلو فرش بیداری اسلامی  با  نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز در گفتگو با خبرنگاران ضمن سپاس از ستاد بافت تابلو فرش بیداری اسلامی گفت: این طرح اگر بخواهد ماندگار شود بایستی شاخصه های عنوان شده از سوی مقام معظم رهبری در نقشه آن دیده شود.

رئیس مرکز ملی فرش ایران همچنین در مورد ارزش این هنر صنعت خاطر نشان شد: فرهنگ و هنر یک ملت مقوله ای انکار نشدنی است و فرش دستباف می تواند پیام رسان خوبی برای تاریخ گرانمایه ایران زمین در سایرملل ها و  کشورها باشد.

مهندس مرداسی در خصوص نقش اشتغالزایی فرش نیز بیان داشت: شاید در مشاغل خانگی هیچ شغلی به اندازه صنعت فرش دستباف اشتغالزایی نداشته و فرش دستباف تولید داخلی ، صادرات و ارز آوری زیادی هم دارد و آذربایجان شرقی به عنوان یک قطب وجهت دهنده دراین صنعت نیاز به توجه جدی دارد .

وی ادامه داد: خیلی تغییرات و دستورات از اینجا شروع می شود و بیشترین سفر استانی بنده هم به آذربایجان شرقی بوده و مرکز ملی فرش ایران تلاش مضاعفی برای رونق این صنعت باید از خود نشان دهد .

رئیس مرکز ملی فرش ایران، ضمن تقدیر از توجه استاندار آذربایجان شرقی به صنعت قالی تاکید کرد : انتظار می رود دکتر بیگی با توجه به سابقه حمایتی که از تولید فرش  دارد  همچنان در رفع مشکلات این قشر حمایت های لازم را داشته باشند چراکه شاید شغلی به این  نجابت  نداشته باشیم که این همه اشتغالزایی داشته باشد .

bg bg